Mersin Büyükşehir Belediyesi ile işbirliğimiz sayesinde
Alan tamamen tel örgülerle çevrilmiş, mıcır dökülerek saha düzlenmiş, İsveç Lionları tarafından gelen ilk parti çadırların kurulmasına uygun hale getirilmiş ve gelen 300 çadırın 160 tanesi alana kurulmuştur. Sahanın bir bölümü Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen 15 adet tuvalet ve 15 adet duş alanı için alt yapı dahil hazır hale getirilmiştir. Her birinde 5 kişinin konaklayacağı çadırların tabanı, gelecek soğuğu kesmek için 20 cm. kalınlığında strafor ile kaplanarak içlerine birer elektrikli ısıtıcı, 5 adet yer yatağı, 10 adet battaniye konulmuştur. Çadırların hepsinde elektrik tesisatı mevcut olup bu sayede çadır tavanında bir lamba ve tel,vb şarj edebilmeleri için elektrik kablosu bulunmaktadır.

Çadır Köyümüz’e girildiğinde yine belediye tarafından oluşturulacak bir sosyal binada buraya yerleşen afetzedelerin genel ihtiyaçları, koordinasyonu, takibi için bir yönetim birimi yapılacaktır.

Çadır köyümüzün bir bölümüne ise 10 adet bağışlarınızla alınan konteynerler yerleştirilmiştir. Bu konteynerlerin içi, konfederasyonumuza aktardığınız fonlar kullanılarak 2 ranza, 4 yatak, 4 kişilik yastık, yorgan, battaniye, ocak, yemek masası, 4 sandalye, halı, perde ve banyo, mutfak gereçleri ile tefriş edilecektir.

İsveç Lionlarından 2. Parti gelen 25 adet büyük çadırın birkaç tanesinin yemek alanı, sosyal alan, çocuk yuvası vb. amaçlı kullanılması planlanmaktadır. Çadır Köyümüz için gönderilen 6 adet jeneratör çadırlara elektrik verilmediği sürece tüm köye elektrik vermek için kullanılacaktır.

Çadırlar, jeneratörler, çadır içi malzemeler… Satırlara sığarken başka, görünce bambaşkaymış. Tüm destekleri için İsveç’li Lion Dostlarımız’a bir kez daha çok teşekkür ediyoruz.

Antakya Çadır ve Konteyner Köyümüz’de barınacak depremzedelerin ihtiyaca göre belirlenmesi konusunda 118-U Yönetim Çevresi Genel Yönetmenimiz, sahadaki Mersin Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile koordinasyon içinde olacaktır.

Adıyaman’da kurulacak 2. Çadır ve Konteyner Köyümüzün yapılması planlandı

Bağışlarınızla alınan konteynerler ve ağırlıklı büyük çadırlarla kuracağımız köy için gene Mersin Belediyesi ile ortaklaşa çalışacağız.